Rabbi Eli Brazil
      Camp Director
      David Sharvit
      Assistant Director
      Rabbi Shalom Rosner
      Camp Rabbi
      Moshe Wein
      Director of Operations
      Rabbi Aaron Rosenthal
      Boys Head Counselor

      Tova Polakoff
      Girls Head Counselor

      Yaffa Storch
      Co-Program Director
      Jordana Mallin
      Co-Program Director
             
       
       
       
       
      Avi Ganz
      Cubs Division Head/
      Intern Program
      Rabbi Yitzie Klapper
      Cubs Division Head
      Aryeh Berg
      Cubs Assistant Division Head
       
       
      Rabbi Johnathan Bienenfeld
      Cougars Division Head
      Eliezer Feder
      Cougars Assistant Division Head
      Avi Rosalmisky
      Cougars Division Head
       
       
      Rabbi Avi Weber
      Teens Division Head
      Josh Friedman
      Teens Assistant Division Head
      Mathew Sulzberger
      Teens Assistant Division Head
       
       
      Etty Herschberg
      Yona Division Head
      Danielle Arfe
      Yona Assistant Division Head
      Rayna Rabinowitz
      Yona Assistant Division Head
       
       
      Kayla Bluman
      Nesher Divison Head
      Ariella Kranzer
      Nesher Division Head
      Avi Chesnir
      Nesher Assistant Division Head
       
       
      Lisa Fogel
      Teen Division Head
      Shayndee Broyn
      Teen Assistant Division Head
      Dafna Weingarten
      Teen Assistant Division Head
       
       
         
      Alana Einhorn
      Division Head
      Jon Savage
      Division Head
         
       
       
       
      Rachel Sacknowitz
      Camp Mother
      Dr. Tamar Rosner
      Medical Director
      Aluma Pitterman
      Administration
      Rebecca Zwiben
      Office Manager
      Akiva Hochbaum
      Head of Operations
      Ariel Forman
      Head of Operations
      Dovid Muller
      Chef
      Rabbi Dovid Sukenik
      Director of Culinary Activities
      Dovid Oratz
      Boys Head of Sports
      Sheri Brazil
      Girls Head of Sports
      Aryana Ritholz
      Assistant Program Director
      Yonina Lermer
      Assistant Program Director Girls
      Dr. Evelyn Kraut
      Camp Doctor
      Regina Minkoff
      Nurse
      Chana Rivky Zaidman
      Nurse
      Shoshi Steinhart
      Nurse
         
      Hinde Wein
      Head Lifeguard
      Daniel Tanen
      Head Lifeguard
         
       
       
       
      Rabbi Aryeh Leibowitz
      Head of Masmidim
      Rabbi Yossy Ungar
      Chinuch Staff/Kaylie Kocoa Klub
      Rabbi Yoni Mandelstam
      Chinuch
      Rabbi Chaim Marcus
      Chinuch
      Avraham Wein
      Masmidim Coordinator
      Rabbi Simcah Kranczer
      Chinuch
      Rabbi Joey Hirschel
      Chinuch
      Rabbi Josh Blass
      Chinuch
      Steven Ritholz
      Chinuch
      Rabbi Aryeh Leibowitz
      Staff Chinuch
       
      Rabbi Shmuel Kimche
      Chinuch
      Dr. Michael Atlas
      Chinuch and Specialty Head 
      Ilana Rosenthal
      Chinuch
      Talia Kronenberg
      Chinuch
      Shimon Kronenberg
      Chinuch
      Rabbi Ross
      Chinuch
      David Einhorn
      Chinuch
      Nachama Landau
      Chinuch
      Esti Kimche
      Chinuch
      Amira Tepler
      Chinuch
      Chana Esther Ganz
      Chinuch/Intern Program
      Sydney Daitch
      Chinuch/Programming
      Leah Savage
      Chinuch
      Sarah Tanen
      Chinuch
       
      Carly Namdar
      Camp Psychologist
      Benjy Renov
      Inclusion
      Hillary Zimmern
      Inclusion
       
       
       
       
       
       
       
       
       
      Sara Tarzik
      Art Therapy/Arts & Crafts
      Mrs. Tali Weber
      Arts and Crafts
      Arielle Sheinbein
      Dance and Aerobics
      Michal Zahtz
      Chinuch and Nature
      Rabbi Steven Finkelstein
      Ropes
      Netanel Rosenzweig
      Chinuch/Music
      Aaron Respler
      Head of Canteen
      Rabbi Meir Mark
      Nature
      Rabbi Yosef Zakutinsky
      Rockets
      Tova Klapper
      Head of Kaylie Kids
      Deena Kobre
      Camp Consultant 
      Danyel Goldberg
      Ropes
      Adam Jerozolim
      Engineering
       
       
       
       
       
       
      Aliza Gewirtz
      Public Relations
      Eli Schwartzblatt
       Public Relations
      Simcha Sommer
      Public Relations
      Talya Mandelstam
      Chinuch and Public Relations
       
       
       
       
       
       
       
      Deborah Plotzker
      Head of Day Camp
      Lisa Zakutinsky
      Day Camp
      Zahava Atlas
      Day Camp
      Deborah Brand
      Day Camp
      Sarah Bienenfeld
      Day Camp
      Alissa Teigman
      Day Camp
      Ariella Feder
      Day Camp
      Saritte Walkenstein
      Day Camp
       
       
       
      Daniel Tannen
      Israel Recruiting
      Sergeant Luis Alvarez
      Sullivan County Sherrif's Office
      Head of Security
      Yaakov Lipton
      Administration
      Elisheva Rabinovich
      Public Relations
       
      Naomi Kaszovitz
      Tennis Pro
      Ushi Sullivan
      Basketball Pro
      Rabbi Chesky Gewirtz
      Staffing Coordinator